UGODY FRANKOWE
Sprawdź, czy bank dał dobrą ofertę ugody przy pomocy naszego formularza:
Aż 97 proc. spraw o unieważnienie umowy kredytu we frankach zakończyło się w 2022 r. wyrokami korzystnymi dla Frankowiczów. W związku z tym banki coraz częściej proponują klientom możliwość zawarcia ugody. Ugoda z bankiem wydaje się szybkim sposobem na zmniejszenie raty. Zwłaszcza wtedy, gdy kredytobiorca obawia się kierować sprawę do sądu. Jednak zanim podpiszesz ugodę o kredyt frankowy, zapoznaj się z poniższymi informacjami i weź je pod uwagę:
Warto zwrócić uwagę, że każda instytucja finansowa podpisuje ugody frankowe na własnych warunkach.
Program porozumień między Frankowiczami a mBankiem nazywa się „Spotkajmy się w połowie drogi”. Zakłada on, że bank przewalutuje kredyt na złotówki i umorzy część zadłużenia. Bank jednocześnie porównuje spłaty rzeczywistego kredytu we frankach do hipotetycznego w złotówkach i pomniejszy saldo zadłużenia o połowę tej różnicy. Dzięki temu mBank podzieli wzrost kursu franka pomiędzy siebie a kredytobiorcę.
Ugoda z bankiem Millennium polega na przewalutowaniu kredytu na złotówkowy wg stawki WIBOR + marży banku.
Bank proponuje Klientom indywidualne warunki ugody. Do końca marca 2023 r. przedstawił oferty 11 227 Klientom, z czego aktualnie 1 592 podpisało ugodę.
Mediacje w sprawie ugody frankowej z PKO BP Frankowicze prowadzą za pośrednictwem Sądu Polubownego przy KNF. Warunki zakładają, że kredyt zostanie przewalutowany na złotówki (w miejsce SARON wejdzie WIBOR), a pozostałe parametry (okres kredytowania, prowizje, ubezpieczenie, itp.) pozostaną bez zmian.
Zasadniczym celem zawarcia ugody jest przekształcenie kredytu we frankach na złotowy. Kredyt jest przeliczany z CHF na PLN i ustala się w ten sposób nowe saldo zadłużenia. Oprocentowanie wskaźnikiem LIBOR (SARON) zostaje zastąpione wskaźnikiem WIBOR, który zależy od stóp procentowych i ogólnego stanu polskiej gospodarki.
Obecnie WIBOR jest na najwyższym poziomie od ponad dwóch dekad i trudno przewidzieć, co będzie za kolejne 10 czy nawet 5 lat.
Frankowicze nie muszą godzić się na ugodę z bankiem, aby zmniejszyć swoje obciążenia. Mogą wejść na drogę sądową i domagać się unieważnienia umowy kredytu lub zawrzeć ugodę sądową, której warunki są znacznie korzystniejsze niż te oferowane przed sprawą sądową. Unieważnienie wiąże się z uwolnieniem od kredytu i często zwróceniem przez bank sporej sumy.
Co ważne – można wejść z bankiem na drogę sądową nawet po całkowitym spłaceniu kredytu. Pod warunkiem, że nie zawarło się wcześniej ugody frankowej, ponieważ takowa wyklucza późniejsze dochodzenie roszczeń.
Wypełnij poniższy formularz a otrzymasz bezpłatna analizę opłacalności zawarcia ugody — wkrótce.
Jeśli jesteś zdecydowany na ugodę i chcesz mieć gwarancje zabezpieczenia twoich interesów, Kancelaria oferuje pełną reprezentację w postępowaniu mediacyjnym, w tym zwłaszcza:
• analizę prawną projektu ugody,
• ustalenie ewentualnego ryzyka związanego z zawarciem porozumienia z bankiem,
• doprowadzenie do zawarcia ewentualnej ugody bądź brak rekomendacji do jej zawarcia.
Jeśli do końca roku zdecydujesz na usługę naszej Kancelarii otrzymasz % rabatu na reprezentację w całej procedurze mediacyjnej!!!!!
W przypadku zainteresowania współpracą z naszą Kancelarią w tym zakresie, uprzejmie prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy lub na podany adres mailowy. Szybki kontakt i więcej informacji również przez okienko chata na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy!!
Zasada nr 1 – nigdy nie trać pieniędzy.
Zasada nr 2. – nigdy nie zapominaj o zasadzie nr 1.
Warren Buffett
Zadzwoń
Tel. biuro (9:00 – 16:00):
+48 798 284 889
Napisz
Siedziba firmy
L.Zielonka i Wspólnicy Kancelaria Prawna i Podatkowa Spółka Komandytowa
ul. Księcia Witolda 49 lok. 4
50–202 Wrocław