Aktualności
Sąd Najwyższy nie wydał wyczekiwanej uchwały. Co dalej z frankowiczami?
Wszyscy wiązaliśmy duże nadzieje ze spodziewaną uchwałą pełnego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, która 11 maja miała odnieść się do pytań I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Manowskiej dotyczących spraw kredytów udzielonych w walucie obcej. Jak pamiętamy, siedmioosobowy skład Izby Cywilnej SN wypowiedział się w zakresie pytań zadanych przez Rzecznika Finansowego kilka dni wcześniej, 7 maja. Krótka analiza tego orzeczenia oraz jego skutków dla frankowiczów znajduje się na naszej stronie na Facebook’u. Niemniej jednak dalej nierozstrzygnięta pozostaje kwestia wynagrodzenia za korzystanie z kapitału, czego spodziewaliśmy się właśnie po uchwale, która miała zostać wydana przez SN 11 maja.
Niestety, jak już wiadomo, do wydania uchwały nie doszło. Najpierw posiedzenie zaplanowane na godzinę 10:00 zostało przełożone ze względu na alarmy bombowe, a kiedy się już odbyło, Sąd Najwyższy zdecydował odroczyć bez terminu posiedzenie dotyczące zagadnień prawnych przedstawionych przez I Prezes SN. Poza odroczeniem, SN zdecydował się również na wystosowanie próśb o zajęcie stanowiska we wspomnianych zagadnieniach do Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego, Rzecznika Finansowego, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Rzecznika Praw Dziecka. Jak stwierdził rzecznik SN Aleksander Stępkowski, „Sąd Najwyższy podjął tę decyzję ze świadomością doniosłości zarówno społecznej, jak i gospodarczej, jakie jego decyzje będą miały dla Polaków”.
W związku z brakiem wydania przez Sąd Najwyższy wspomnianej uchwały, frankowiczom pozostaje na ten moment oparcie się na orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz coraz bogatszym orzecznictwie sądów polskich, w tym najnowszej uchwale Sądu Najwyższego wydanej 7 maja oraz w konsekwencji, dochodzenie swoich praw na drodze sądowej.
anty-chf
W co wierzymy?
01 W CIEBIE
Pierwszy krok to znalezienie w sobie siły, wytrwałości i motywacji, do podjęcia walki o unieważnienie umowy kredytowej w CHF. Korzyści znacząco przekraczają trud włożony w cały proces, dlatego warto to zrobić.
02 W SIEBIE
Drugi krok to zaufanie naszemu zespołowi doświadczonych prawników. Jesteśmy przekonani, że potrafimy sprostać każdemu wyzwaniu, dlatego większość naszych początkowych działań jest bezpłatna.
03 W SPRAWIEDLIWOŚĆ
Każda sprawa związana z kredytem frankowym może być wygrana. Na przestrzeni lat poznaliśmy treść większości umów zawieranych przez banki z kredytobiorcami i wiemy, że znaczna część jest niezgodna z prawem.
stały rozwój
Co nas wyróżnia?
Profesjonalność
Zespół obecny od kilkunastu lat na rynku specjalizujący się w sprawach gospodarczych oraz cywilnych. Wspierany przez zespół profesjonalistów z finansów, ekonomii oraz księgowości.
Szybkość
Wszelkie czynności organizowane są maksymalnie w terminie do 3 dni roboczych. Kontakt konsultanta w terminie do 24h od dnia otrzymania formularza. Analiza umowy w terminie 3 dni od czasu otrzymania skanu umowy.
Nowoczesność
Preferujemy kontakt telefoniczny oraz mailowy, który przedkładamy nad spotkania bezpośrednie. Dla Ciebie, Dla Twojego Czasu.
Efektywność
Wysoki procent wygranych spraw w sądzie w sprawach prawnych, cywilnych oraz gospodarczych przedkładamy na batalie sądowe z Frankiem.
Zasada nr 1 – nigdy nie trać pieniędzy.
Zasada nr 2. – nigdy nie zapominaj o zasadzie nr 1.
Warren Buffett
Zadzwoń
Tel. biuro (9:00 – 16:00):
+48 798 284 889
Napisz
Siedziba firmy
L.Zielonka i Wspólnicy Kancelaria Prawna i Podatkowa Spółka Komandytowa
ul. Księcia Witolda 49 lok. 4
50–202 Wrocław